Šťastie nájdeš v prírode

Žijeme v dobe, kedy sme obklopení modernou architektúrou, betónovými stenami, technológiami SMART - od chladničiek až po vysávače. Cítime absenciu prírody v naších každodenných životoch, čo má za následok zvýšenú mieru stresu a depresií. Ľudia si však pomaly začínajú uvedomovať, ako je príroda dôležitá pre náš život.
IMG_20191020_160447

Počuli ste už o biofilickom dizajne? Tento koncept vznikol už v polovici 80. rokov. Jeho myšlienkou je spätosť človeka s prírodou. Poukazuje na fakt, že človek je v prírode šťastnejší, koncentrovanejší a uvoľnenejší. Bohužiaľ, popri pracovných povinnostiach si nie vždy vieme nájsť čas na prechádzku v lese alebo parku. Pre dosiahnutie týchto pozitívnych účinkov nie je nevyhnutný reálny pobyt v prírode, stačí aj navodenie myšlienky, napríklad v podobe prírodných bytových doplnkov. Ideálnym riešením je preto "preniesť" si kúsok prírody domov.

IMG_20191020_160907

My pri výrobe našich produktov používame prírodné materiály - drevo, sušené kvety, na povrchovú úpravu využívame prírodné oleje a vosky. Ďalším aktuálnym a vyhľadávaným trendom je zakomponovanie machu do doplnkov a dekorácií. Naše hodiny sú kombináciou masívnych slovenských drevín ako topoľ alebo borovica a umelého machu. Imitáciu machu volíme z praktických dôvodov. Nevyžaduje žiadnu starostlivosť, je nemenný. V biofilickom dizajne sa stretávame aj s možnosťou využitia konzervovaného živého machu, ten má však svoje obmedzenia. Jeho životnosť sú štyri roky a nesmie prísť do styku s vodou ani zvýšenou vlhkosťou v ovzduší. Voda aktivuje jeho rast a mach veľmi rýchlo vyschne a vybledne.

IMG_20191020_161008

Nahliadnite do nášho katalógu, v ktorom nájdete pestrú ponuku hodín a dekorácií inšpirovaných prírodou.

Váš TIMMER wood decor tím,
Daniela a Jaroslav

Pricemania.sk – Porovnanie cien Porovnanie cien tovaru NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete. tovar Timmer.sk na timmer.sk na FAVI.sk Navštívte Timmer.sk v ShopMania

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie