Šťastie nájdeš v prírode

Žijeme v dobe, kedy sme obklopení modernou architektúrou, betónovými stenami, technológiami SMART - od chladničiek až po vysávače. Cítime absenciu prírody v naších každodenných životoch, čo má za následok zvýšenú mieru stresu a depresií. Ľudia si však pomaly začínajú uvedomovať, ako je príroda dôležitá pre náš život.
IMG_20191020_160447

Počuli ste už o biofilickom dizajne? Tento koncept vznikol už v polovici 80. rokov. Jeho myšlienkou je spätosť človeka s prírodou. Poukazuje na fakt, že človek je v prírode šťastnejší, koncentrovanejší a uvoľnenejší. Bohužiaľ, popri pracovných povinnostiach si nie vždy vieme nájsť čas na prechádzku v lese alebo parku. Pre dosiahnutie týchto pozitívnych účinkov nie je nevyhnutný reálny pobyt v prírode, stačí aj navodenie myšlienky, napríklad v podobe prírodných bytových doplnkov. Ideálnym riešením je preto "preniesť" si kúsok prírody domov.

IMG_20191020_160907

My pri výrobe našich produktov používame prírodné materiály - drevo, sušené kvety, na povrchovú úpravu využívame prírodné oleje a vosky. Ďalším aktuálnym a vyhľadávaným trendom je zakomponovanie machu do doplnkov a dekorácií. Naše hodiny sú kombináciou masívnych slovenských drevín ako topoľ alebo borovica a umelého machu. Imitáciu machu volíme z praktických dôvodov. Nevyžaduje žiadnu starostlivosť, je nemenný. V biofilickom dizajne sa stretávame aj s možnosťou využitia konzervovaného živého machu, ten má však svoje obmedzenia. Jeho životnosť sú štyri roky a nesmie prísť do styku s vodou ani zvýšenou vlhkosťou v ovzduší. Voda aktivuje jeho rast a mach veľmi rýchlo vyschne a vybledne.

IMG_20191020_161008

Nahliadnite do nášho katalógu, v ktorom nájdete pestrú ponuku hodín a dekorácií inšpirovaných prírodou.

Váš TIMMER wood decor tím,
Daniela a Jaroslav

Späť do obchodu
Pricemania.sk – Porovnanie cien Porovnanie cien tovaru NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete. tovar Timmer.sk na timmer.sk na FAVI.sk Navštívte Timmer.sk v ShopMania